Yrityksestä

Balti Plaadikaubanduse AS sai alkunsa vuonna 1996, kun toisiinsa liitettiin pienyritykset Esba, Keraamikaekspert, Balti Plaadikaubandus ja Valtin. Vuosien aikana yritys on keskittynyt keraamisten laattojen maahantuontiin ja jälleenmyyntiin edistämällä siten italialaisen laadun tuontia Viron markkinoille.

Alkuvuosina pääpainopiste oli maahantuonnilla Italiasta. Nykyään toiminta on laajentunut maantieteellisesti ja mukaan on tullut yrityksiä Portugalista, Espanjasta, Saksasta, Ranskasta, Ruotsista, Hollannista ja Belgiasta. Vuosien aikana on muodostunut tiivis yhteistyö useiden virolaisten arkkitehtien, sisustussuunnittelijoiden ja designereiden kanssa sekä tunnetuimpien rakennusyritysten ja suurempien rakennusmateriaalien jälleenmyyjien kanssa.

Asiakkaidemme parhainta palvelua ajatellen etsimme jatkuvasti uusia tuotteita, tuoteryhmiä ja tehtaita, ja näin on keraamisten laattojen rinnalle lisääntynyt myös puumateriaalia Hollannista sekä mattoja ja PVC-päällysteitä Italiasta, Espanjasta, Saksasta ja Belgiasta. Tarjoamme myös erilaisten italialaisten valmistajien kuten Fantini, Hatria, Galassia ym. kylpyhuonekeramiikkaa ja sekoittajia sekä Piazzettan takkoja. Tällainen tuotevalikoima antaa asiakkaalle hyvän mahdollisuuden ostaa lähes kaikki sisustuksen viimeistelymateriaalit samasta paikasta.

Have a question? Contact us, let's find a solution together.

Lähetä meille kysely

Henkilökuntamme

Guido Park

Guido Park

toimitusjohtaja

+372 6558 026
+372 504 5346
guido@bpk.ee

Egne Õispuu

Egne Õispuu

kirjanpitäjä

+372 6558 026
egne@bpk.ee

Krista Raenok

Krista Raenok

projektipäällikkö

+372 6558 026
+372 521 2112
krista@bpk.ee

Gerdo Piirma

Gerdo Piirma

jälleenmyynti

+372 6770 813
+372 513 1600
gerdo@bpk.ee

Mihkel Haponen

Mihkel Haponen

jälleenmyynti

+372 6770 813
+372 506 2223
mihkel.haponen@bpk.ee

Raul Reinola

Raul Reinola

vähittäismyynti

+372 6558 026
+372 5348 7831
raul@bpk.ee

Dairi Kase

Dairi Kase

vähittäismyynti

+372 6558 026
+372 551 6780
dairi@bpk.ee

Risto Hallang

Risto Hallang

projektimyynti

+372 6558 026
+372 529 4378
risto@bpk.ee

Lembit Meus

Lembit Meus

projektimyynti

+372 6558 026
+372 513 6215
lembit@bpk.ee

Triin Voltri

Triin Voltri

projektimyynti

+372 6558 026
+372 514 4600
triin@bpk.ee

Veiko Roos

Veiko Roos

projektimyynti

+372 6558 026
+372 515 6149
veiko@bpk.ee

Jaak Lume

Jaak Lume

projektimyynti -Tartu

+372 6558 026
+372 506 6731
jaak@bpk.ee

Aivar Lokkota

Aivar Lokkota

varastosta

+372 5097 845
aivar@bpk.ee