Bassein

Kuidas valida basseiniplaati?

Bassein on luksus, mis on tänapäeval muutumas üha sagedasemaks nähtuseks erakodudes, hotellides, spaades ja koolides. Igale ujulale annab iseloomuliku näo basseini suurus ja kuju ning seda katvad ja ümbritsevad erinevates toonides plaadid ning klaasmosaiigid.

 

Märgadel aladel on materjali valimise juures kaks väga olulist näitajat:

 

• libisemiskindlus – mugavaks ja ohutuks paljajalu kõndimiseks peab pinnakate olema basseini äärtel ja sellega piirnevatel aladel (treppidel, läbikäigu- ning juurdepääsuteedel, pesu- ja riietusruumides) võimalikult kare;
• vastupidavus hüdrotermilistele ja keemilistele mõjudele – välisbasseinide puhul on oluline materjali vastupidavus vee ja temperatuuri koosmõjule,  sisetingimustes aga vee ning pindu ja basseini desinfitseerivate kemikaalide mõjudele.
Euronormidega kooskõlastatult jagunevad basseinisiseste ja seda ümbritsevate horisontaalpindade katteks mõeldud plaadid kolme rühma markeeringutega A, B ja C:

 

• A – riietusruumide ja koridoride põrandatele mõeldud plaadid, mille lubatud kaldenurk on kuni 12°;

 

• B – plaadid duši- ja teiste pesemisruumide põrandatele, treppidele, veealustele vaheastmetele ning basseini sisepindadele installatsiooni kaldenurgaga kuni 18°;

 

• C – eritingimustesse paigaldatud põrandaplaadid kaldenurgaga kuni 24°.

 

Basseiniplaatide valik võib olla aeganõudev ja ülejõu käiv. Kui sul on küsimusi või vajad detailsemat informatsiooni spetsiaalse projekti tarbeks, võta julgelt ühendust meie eksperdi Lembit Meusiga numbril +372 513 6215, kirjuta lembit@bpk.ee või tule läbi BPK Tallinna salongist. Aitame hea meelega!